4
New here? Sign up now! |
 
Sport50
You're not a fan of UN Käerjéng yet...
Kalenner
Monthly view
List view
Home / Away / Special Event
Select Team:
Select Month:

« Apr May 2017 Jun »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Tag Dribbel fermé
08:00h-22:00h
Tag Tournoi Dames à Bettembourg
10:00h-14:00h
2
U.N. Käerjéng 97 (II)
vs.
FC Mamer 32
 16:30h 
U.N. Käerjéng 97 (II)
vs.
FC Mamer 32

U.N. Käerjéng 97<br/>vs.<br/>FC Déifferdéng 03
 17:30h 
U.N. Käerjéng 97
vs.
FC Déifferdéng 03

U.N. Käerjéng 97<br/>vs.<br/>Entente Déifferdeng-Luna Oberkorn
 19:30h 
U.N. Käerjéng 97
vs.
Entente Déifferdeng-Luna Oberkorn

3
4
5
FC Ehlerange<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (II)
 20:00h 
FC Ehlerange
vs.
U.N. Käerjéng 97 (II)

6
CS Fola Esch<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 11:00h 
CS Fola Esch
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

Union Titus Pétange (II)<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (II )
 11:00h 
Union Titus Pétange (II)
vs.
U.N. Käerjéng 97 (II )

Entente Käerjéng-Rodange<br/>vs.<br/>Swift Hesperange (Dames)
 16:00h 
Entente Käerjéng-Rodange
vs.
Swift Hesperange (Dames)

U.N. Käerjéng 97<br/>vs.<br/>Entente Niederkorn/Sanem
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97
vs.
Entente Niederkorn/Sanem

U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>US Esch/Alzette
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
US Esch/Alzette

U.N. Käerjéng 97 (II)<br/>vs.<br/>CS Oberkorn
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97 (II)
vs.
CS Oberkorn

7
FC Déifferdéng 03<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 16:00h 
FC Déifferdéng 03
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

U.N. Käerjéng 97<br/>vs.<br/>CS Fola Esch
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97
vs.
CS Fola Esch

8
US Rumelange (Veteranen)<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (Veteranen)
 19:00h 
US Rumelange (Veteranen)
vs.
U.N. Käerjéng 97 (Veteranen)

9
FC Mondercange (2. Ekipp)<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 20:00h 
FC Mondercange (2. Ekipp)
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

10
11
12
U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>FC Rodange 91
 20:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
FC Rodange 91

U.N. Käerjéng 97 (II)<br/>vs.<br/>US Rumelange (II)
 20:00h 
U.N. Käerjéng 97 (II)
vs.
US Rumelange (II)

Tag AG Käerjenger Pompjeeën Buvette
19:00h-22:00h
13
U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>Entente Mondorf/Schengen
 11:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
Entente Mondorf/Schengen

U.N. Käerjéng 97 (II )<br/>vs.<br/>F91 Diddeléng ( III)
 11:00h 
U.N. Käerjéng 97 (II )
vs.
F91 Diddeléng ( III)

Entente Differdingen-Luna<br/>vs.<br/>Entente Käerjéng-Rodange
 16:00h 
Entente Differdingen-Luna
vs.
Entente Käerjéng-Rodange

Union Titus Pétange<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97
 16:00h 
Union Titus Pétange
vs.
U.N. Käerjéng 97

Entente Osten<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 16:00h 
Entente Osten
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

Entente Differdange-Luna (II)<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (II)
 16:00h 
Entente Differdange-Luna (II)
vs.
U.N. Käerjéng 97 (II)

14
U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>US Rumelange
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
US Rumelange

15
Etoile Sportive Clemency Veteranen (Veteranen)<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (Veteranen)
 19:00h 
Etoile Sportive Clemency Veteranen (Veteranen)
vs.
U.N. Käerjéng 97 (Veteranen)

16
17
18
19
FC Jeunesse Junglinster<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 20:00h 
FC Jeunesse Junglinster
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

Union Titus Pétange<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (II)
 20:00h 
Union Titus Pétange
vs.
U.N. Käerjéng 97 (II)

20
Entente Osten <br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 11:00h 
Entente Osten
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

FC The Belval Belvaux<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (II )
 11:00h 
FC The Belval Belvaux
vs.
U.N. Käerjéng 97 (II )

Entente Käerjéng-Rodange<br/>vs.<br/>FC Red Black Egalité 07 Pfaffenthal-Weimerskirch (Dames)
 16:00h 
Entente Käerjéng-Rodange
vs.
FC Red Black Egalité 07 Pfaffenthal-Weimerskirch (Dames)

U.N. Käerjéng 97<br/>vs.<br/>Entente Strassen-Mamer (1)
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97
vs.
Entente Strassen-Mamer (1)

U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>Entente Niederkorn/Sanem
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
Entente Niederkorn/Sanem

U.N. Käerjéng 97 (II)<br/>vs.<br/>FC Minière Lasauvage
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97 (II)
vs.
FC Minière Lasauvage

21
CS Fola Esch (1)<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 16:00h 
CS Fola Esch (1)
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

SC Bettembourg<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97
 16:00h 
SC Bettembourg
vs.
U.N. Käerjéng 97

22
U.N. Käerjéng 97 (Veteranen)<br/>vs.<br/>FC Déifferdéng 03 (Veteranen)
 19:30h 
U.N. Käerjéng 97 (Veteranen)
vs.
FC Déifferdéng 03 (Veteranen)

23
24
25
Tag Dribbel fermé
08:00h-22:00h
Tag Marche populaire um Dribbel
09:00h-20:00h
Tag Tournoi Minimes à Lorentzweiler
09:30h-12:30h
Tag Tournoi Poussins à Ehlerange
12:00h-18:00h
26
27
U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>FC Ehlerange
 11:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
FC Ehlerange

U.N. Käerjéng 97 (II )<br/>vs.<br/>CS Fola Esch (II)
 11:00h 
U.N. Käerjéng 97 (II )
vs.
CS Fola Esch (II)

FC Etzella Ettelbreck<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97
 16:00h 
FC Etzella Ettelbreck
vs.
U.N. Käerjéng 97

U.N. Käerjéng 97<br/>vs.<br/>RFCU Lëtzebuerg
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97
vs.
RFCU Lëtzebuerg

Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

Entente Schouweiler/Clemency <br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (II)
 16:00h 
Entente Schouweiler/Clemency
vs.
U.N. Käerjéng 97 (II)

28
29
Red Boys Differdange Veteranen (Veteranen)<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (Veteranen)
 19:00h 
Red Boys Differdange Veteranen (Veteranen)
vs.
U.N. Käerjéng 97 (Veteranen)

30
31